Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Informacje korporacyjne

Echo Investment i Echo Polska Properties zawierają transakcje sprzedaży nieruchomości warte 264 miliony euro

04/10/2016

Echo Investment podpisał z Echo Polska Properties przedwstępną umowę sprzedaży siedmiu budynków biurowych z ok. 112 tys. m.kw. powierzchni najmu. Łączna wartość nieruchomości w dniu podpisania umów to niemal 264 miliony euro.

Budynki objęte transakcją to O3 Business Campus w Krakowie (etap I, II i III), Tryton Business House w Gdańsku, A4 Business Park w Katowicach (etap III) oraz Symetris Business Park w Łodzi (etap I i II).

Powyższe transakcje wynikają z prawa pierwokupu (ROFO – ang. right of first offer), jakie EPP ma wobec 10 nieruchomości realizowanych przez Echo Investment. Budynki Tryton, O3 etap I, A4 Business Park III oraz Symetris I są już gotowe, zakończenie budowy O3 etap II oraz Symetris II jest planowane do końca roku, natomiast ostatni ze sprzedawanych budynków – O3 etap III będzie gotowy w 2017 roku. Zamknięcie transakcji jest obwarowane spełnieniem kilku warunków, m.in. uzyskaniem zgód urzędu antymonopolowego.

Powiększamy naszą platformę o kolejne nieruchomości, które dają gwarancję stabilnych przychodów na dobrym poziomie, a co za tym idzie – zwrot dla naszych akcjonariuszy – powiedział Hadley Dean, prezes EPP.

To już kolejna transakcja, która pokazuje obopólne korzyści, jakie płyną z partnerstwa Echo Investment i EPP. Sprzedawane biurowce są doskonale zlokalizowane i zaprojektowane, dzięki czemu cieszą się dużym zainteresowaniem najemców, a także potencjalnych najemców – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

O3 Business Campus to kompleks biurowy klasy A zlokalizowany w północnej części Krakowa, u zbiegu ul. Opolskiej i Al. 29 Listopada. Obiekt zaprojektowany jest zgodnie z najnowszymi standardami zrównoważonego budownictwa, dzięki czemu jest przyjazny dla otoczenia i użytkowników. Inwestycja składa się z trzech dwunastokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni 57 tys. mkw. oraz parkingów – naziemnego i podziemnego.

Tryton Business House to biurowiec zlokalizowany w jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Gdańska, przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich, w sąsiedztwie Starego Miasta. Budynek Tryton Business House składa się z wieży, która wznosi się na 11 kondygnacji oraz dwóch niższych 6 – kondygnacyjnych budynków.

Założeniem projektu A4 było stworzenie kompleksu biurowego naturalnie wkomponowanego w istniejącą tkankę miejską. Na całe założenie składają się dwa budynki 10 – kondygnacyjne oraz jeden budynek 7 –kondygnacyjny. O wyjątkowości kompleksu A4 Business Park decyduje jego lokalizacja
w pobliżu głównych tras komunikacyjnych Katowic.

Symetris Business Park to nowoczesny kompleks biurowy o łącznej powierzchni 19 tys. mkw., składający się z dwóch, połączonych ze sobą wspólnym garażem, budynków. Ich architektura nawiązuje do prostych form odnosząc się zarówno do modernistycznej architektury okresu międzywojennego, jak i do przemysłowego dziedzictwa miasta.

Powrót