Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Informacje korporacyjne

Echo Polska Properties finalzuje zakup trzech biurowców

21/12/2016

EPP zawarła ostateczne umowy kupna biurowców O3 Business Campus etap I w Krakowie, Tryton w Gdańsku i Symetris I w Łodzi. Spółka zapłaci za nie łącznie 121 mln EUR, z czego 113 mln EUR zostało zapłacone przy zawarciu transakcji, a pozostała kwota – po wykonaniu wszystkich prac wykończeniowych i usunięciu usterek. Budynki mają łącznie 52,2 tys. mkw. powierzchni najmu i są w 80 proc. wynajęte.

To bardzo udana transakcja dla EPP – powiedział Hadley Dean, prezes EPP – Zaledwie od października (kiedy została podpisana warunkowa umowa kupna), w Trytonie, O3 Business Campus i Symetris, wynajęto ponad 14 000 mkw. Są to atrakcyjnie zlokalizowane budynki z efektywną powierzchnia dostosowana do współczesnych potrzeb firm.

Zawarte transakcje dotyczą trzech z siedmiu nieruchomości, co do których Echo Investment ma z EPP podpisane umowy przedwstępne. W przyszłości zamknięte umowy będą dotyczyły jeszcze dwóch kolejnych etapów kompleksu O3 Business Campus w Krakowie, drugiego etapu łódzkiego Symetrisa i ostatniego, trzeciego budynku katowickiego kompleksu A4 Business Park. Prawo złożenia pierwszej oferty EPP zabezpieczyło sobie przez zawarcie odpowiedniej umowy oraz współfinansowanie poszczególnych budynków w 25 proc.

Warunkami zawarcia każdej z umów są m.in. uzyskanie pozwolenia na użytkowanie oraz wynajęcie co najmniej 60 proc. każdego z budynków.

Po zamknięciu sprzedaży wieżowca Q22 za 273 mln EUR, to kolejne opłacalne transakcje, które uwalniają znaczącą gotówkę na rozwój. W ten sposób realizujemy naszą strategię budowania, wynajmowania i szybkiego sprzedawania nieruchomości komercyjnych. Cieszę się, że nowym właścicielem trzech biurowców jest EPP, w którym Echo Investment jest mniejszościowym akcjonariuszem. To potwierdza jakość i potencjał tych budynków – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

EPP stało się właścicielem pierwszego etapu kompleksu O3 Business Campus, który ma 19,1 tys. mkw. powierzchni wynajętej m.in. firmie doradczej KPMG, Epam, Ecolab, Orlen Oil, IAG Global Business Services oraz City Space. Całość stanowią trzy budynki klasy A, zlokalizowane w północnej części Krakowa, u zbiegu ul. Opolskiej i Al. 29 Listopada. EPP ma prawo pierwokupu do dwóch kolejnych, których budowa ma się zakończyć w 2017 i 2018 roku.

Tryton Business House to biurowiec zlokalizowany w jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Gdańska, przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich. Składa się z 11-kondygnacyjnej wieży oraz dwóch niższych 6 – kondygnacyjnych budynków. Łącznie mają one 23,7 tys. mkw. powierzchni najmu, które zajmuje m.in. Intel, PGS Software, Eltel Networks czy EY.

Łódzki biurowiec sprzedany przez Echo Investment to pierwszy etap kompleksu Symetris Business Park. Ma 19,1 tys. mkw. wynajętej m.in. firmą Nordea, Philips Polska czy TRW Polska. Drugi etap Symetrisa, który będzie gotowy w 2017 roku, jest również objęty prawem pierwokupu przez EPP.

Powrót