Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Informacje korporacyjne

EPP: lider rynku nieruchomości handlowych zmienia swoją markę

30/05/2018

Wiodący właściciel i zarządca centrów handlowych w Polsce, oficjalnie poinformowało o zmianie swojej marki. Od 6 czerwca br. firma będzie posługiwała się wyłącznie nazwą EPP. Tym samym kończy się trwający blisko osiem miesięcy proces rebrandingu zapoczątkowany we wrześniu 2017 r. wprowadzeniem nowego logotypu.

EPP powstało w styczniu 2016 r. na mocy umowy zawartej przez południowoafrykański fundusz Redefine Properties i Echo Investment, jako pierwsza w Polsce spółka inwestycyjna działająca według formuły REIT, skoncentrowana na nieruchomościach komercyjnych w Polsce.

Fakt, że duża część naszego zespołu wywodzi się z firmy Echo Investment w połączeniu z nazwą zawierającą słowo Echo, sprawiał, że do tej pory bardzo często błędnie utożsamiani byliśmy ze spółką, która znana jest na polskim rynku od ponad 20 lat. Tymczasem my od samego początku działamy jako w pełni niezależna firma. W ciągu zaledwie dwóch lat zbudowaliśmy silną firmę zarządzającą wysokiej klasy centrami handlowymi znajdującymi się w najlepszych lokalizacjach i przyciągającymi ogromną liczbę klientów. Jestem przekonany, że dzięki zmianie nazwy nasi najemcy, konsumenci i inwestorzy już nigdy nie będą mieli wątpliwości odnośnie tego, która firma wyznacza standardy na polskim rynku nieruchomości handlowych i zapewnia swoim klientom najlepsze doświadczenia zakupowe – mówi Hadley Dean, prezes zarządu EPP.

Firma EPP dynamicznie rozwija się konsekwentnie realizując długofalową strategię konsolidacji rynku handlowego w Polsce. W grudniu 2017 r. spółka przeprowadziła jedną z największych transakcji w historii polskiego rynku nieruchomości komercyjnych, w ramach której przejęła 12 centrów i parków handlowych portfolio M1 o wartości 692 mln euro. Przejęcie zostało podzielone na trzy transze, z których pierwsza została sfinalizowana w styczniu br., a finalizacja kolejnych planowana jest na czerwiec 2019 r. i czerwiec 2020 r. Po zamknięciu transakcji w portfolio EPP znajdować się będzie co najmniej 27 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu brutto wynoszącej prawie 1 mln mkw.

EPP zarządza swoimi aktywami i nieruchomościami w oparciu o strukturę in-house, która w połączeniu z wykorzystaniem najwyższej klasy rozwiązań technologicznych, pozwala spółce na maksymalizację korzyści dla jej najemców oraz uzyskanie optymalnych stawek najmu przy zachowaniu najniższych wskaźników pustostanów. Przez dwa lata obecności na rynku firma zbudowała doświadczony zespół asset management odpowiadający za wynajem i stałe podnoszenie wartości posiadanych aktywów.

Uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 24 maja br. nazwy zmieniają wszystkie spółki funkcjonujące w ramach dawnej grupy Echo Polska Properties, w tym Echo Polska Properties Sp. z o.o. oraz Echo Polska Properties N.V., które będą funkcjonowały odpowiednio jako EPP Sp. z o.o. oraz EPP N.V.

Powrót