Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Informacje korporacyjne

EPP sprzedaje biura

04/10/2017

EPP ogłosiła podpisanie umowy sprzedaży portfolio trzech biurowców o łącznej wartości 160 mln euro. Wpływy z transakcji zostaną wykorzystane na finansowanie dalszych akwizycji w sektorze handlowym.

Prezes EPP Hadley Dean wyjaśnia, że ta sprzedaż jest zgodna ze strategią firmy. W ciągu najbliższych trzech lat planujemy inwestować i konsolidować rynek nieruchomości handlowych. Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie, a jej dobra sytuacja makroekonomiczna wspiera dalszy wzrost wydatków konsumenckich, co z kolei stymuluje rynek handlu detalicznego.

Sprzedane biurowce to Tryton Business House w Gdańsku, A4 Business Park w Katowicach i West Gate we Wrocławiu. Kupującym jest Griffin Premium RE. N.V.

Transakcja została zawarta w formie umowy przedwstępnej.

Przejęcie jest kolejnym krokiem do realizacji naszej strategii budowy wiodącego inwestora nieruchomości biurowych w Polsce – dodała Małgorzata Turek, prezes Griffin Premium RE.

Dean stwierdza: Ta sprzedaż zapewnia nam dodatkowy kapitał do inwestowania w aktywa handlowe i eliminuje potrzebę podwyższenia kapitału na giełdzie.

Powrót