Informacje dla mediów

Informacje dla mediów

Centra EPP gotowe na powrót do szkoły – Skechers dołączył do grona najemców dwóch obiektów spółki

01/09/2022

Dwa centra handlowe należące i zarządzane przez EPP poszerzyły wachlarz najemców o markę Skechers, której asortyment pozwoli dopełnić szkolną wyprawkę o odpowiednie obuwie. Firma stale udoskonala swoją ofertę, wprowadzając innowacyjne technologie, które zwiększają komfort użytkowania jej produktów. Nowy salon Skechers w Galerii Echo w Kielcach zajął 200 mkw., natomiast w szczecińskim Galaxy 223 mkw. Operatorem sklepów Skechers jest Savio Group Sp. z o.o.

Prawidłowy dobór obuwia ma wpływ zarówno na wygodę, jak i odpowiednią postawę ciała. Z tego względu przed zakupem warto przymierzyć nową parę. Potwierdzają to liczne badania, które wskazują, że większość klientów zakupu butów dokonuje w sklepach stacjonarnych[1]. Ważny jest też aspekt wizualny, dlatego aż 90% rodziców wybiera ten element szkolnej wyprawki razem z dziećmi[2].

Współpraca z EPP umożliwia najemcom pakietowe poszerzanie sieci sprzedaży i szybkie wchodzenie na nowe rynki. Dajemy im możliwość wynajmowania powierzchni w obrębie całego portfela naszych nieruchomości handlowych, dzięki czemu mogą się rozwijać i być obecni w topowych lokalizacjach głównych miast w Polsce. Jednym z takich przykładów jest uruchomienie salonu Skechers w Galerii Echo oraz szczecińskim Galaxy. Cieszę się, że otwarcie nowego lokalu zbiegło się w czasie z tak ważnym okresem dla całych rodzin, czyli powrotem do szkoły. Mam nadzieję, że szeroka oferta marki pozwoli rodzicom zaopatrzyć dzieci w wygodne i odpowiednio dobrane obuwie – powiedział Jakub Ociepka, Asset Manager w EPP.

W asortymencie Skechers klienci znajdą duży wybór obuwia sportowego oraz casualowego, zarówno dla mężczyzn, kobiet, jak i dzieci. Marka stale udoskonala swoje produkty z wykorzystaniem najnowszych technologii, tworząc kultowe Skechers Slip-Ins, oferując żelowe wentylowane wkładki Skechers Air-Cooled Memory Foam czy Skechers Arch Fit, które dopasowują się do kształtu stopy, aby zapewnić klientom jak najwyższy komfort użytkowania. Szczególnie rozbudowana jest sekcja dla dzieci, uwzględniająca trampki czy sneakersy, np. w wesołych wzorach oraz ze świecącymi elementami. Aby dopełnić stylizację, konsumenci mogą zakupić w salonie również odzież, skarpetki czy akcesoria.

Galeria Echo w Kielcach stanowi jedną z kluczowych nieruchomości w portfelu EPP. Inwestycja o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 71 500 mkw. mieści ok. 250 sklepów popularnych polskich i światowych marek oraz punktów usługowych, nowoczesne kino, studio fitness i kręgielnię. Dogodne położenie w pobliżu centrum miasta, niedaleko licznych osiedli mieszkaniowych oraz kampusów uniwersyteckich, gwarantuje dostępność galerii zarówno dla klientów poruszających się pieszo, jak i transportem publicznym, rowerem czy własnym samochodem. Wizytówką obiektu jest również wielopoziomowy parking na blisko 2 000 miejsc. Zastosowano w nim system kierowania pojazdów do wolnych stanowisk oraz specjalną funkcję przypominania o miejscu zaparkowania pojazdu.

[1] Deloitte, Sports Retail Study, 2022
[2] https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/w-tym-roku-sieci-handlowe-zarobia-na-wyprawkach-szkolnych-badanie-sw-research

Powrót