Nasze aktualności

Nasze aktualności

Ekipa warszawskiego biura EPP dla sąsiedzkiego DPS-u

04/01/2022

W ramach wolontariatu pracowniczego ekipa z warszawskiej siedziby EPP nawiązała relację z administratorami i mieszkańcami pobliskiego Domu Pomocy Społecznej „Chemik”. Komitywa rozpoczęła się tuż po przeprowadzce do nowej lokalizacji w Parku Rozwoju i mamy nadzieję, że znajdzie swój ciąg dalszy w przyszłości.

W ciągu ostatnich miesięcy nasi koledzy i koleżanki podjęli się szeregu działań na terenie ośrodka. Podczas współpracy łącznie kilkunastu wolontariuszy sadziło kwiaty, pieliło chodnik oraz montowało budki lęgowe dla ptaków i domki dla jeży. Podczas jednej z akcji udało się uprzątnąć liście na terenie całego ogrodu, aby umożliwić pensjonariuszom bezpieczne poruszanie się wokół budynku.

Przyjazne stosunki zostały przypieczętowane cukierniczo-wolontaryjnym wydarzeniem, które miało miejsce tuż przed świętami.  Chętni upiekli ciasta, przekazane następnie mieszkańcom. Aby jeszcze bardziej osłodzić im ten czas pracownicy zaangażowali swoje dzieci, a te stworzyły cały stos laurek ze świątecznymi życzeniami.

Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w uszczęśliwianiu mieszkańców DPS-u. To budujące, że swoim zaangażowaniem i chęcią pracy możemy zdziałać tak wiele – mówi Martyna z działu komunikacji i marketingu warszawskiego biura.

Powrót