Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Innowacje

FOOD street – nowa strefa gastronomiczna w Galerii Echo tętni miejskim życiem

13/02/2024

Należąca do EPP Galeria Echo w Kielcach zakończyła modernizację swojego food courtu. Nowa przestrzeń o nazwie FOOD street, zaprojektowana przez architektów firmy we współpracy z kielecką lokalną graficzką, przyciąga uwagę oryginalnym wystrojem. Nawiązuje on do klimatu tętniącego życiem miasta i historii stolicy regionu świętokrzyskiego. Klienci zyskali o 50% więcej miejsc siedzących, a dla większych grup i rodzin przygotowano duże, wspólne stoły. Wprowadzono również energooszczędne oświetlenie LED oraz udogodnienia, takie jak miejsca do parkowania wózków dziecięcych.

Ważnym miejscem każdego centrum handlowego jest strefa gastronomiczna. Food court pełni nie tylko funkcje restauracyjne, ale również społeczne i integracyjne. Dlatego postanowiliśmy odświeżyć aranżację tej strefy w Galerii Echo. Postawiliśmy na unikalny, opierający się na elementach ulicznego designu wystrój, w którym zastosowaliśmy nietypowe rozwiązania. W miejscu tradycyjnych krzeseł i siedzisk pojawiły się np. fotele samochodowe, przystanek autobusowy czy betonowe bariery drogowe dostarczające zupełnie nowych wrażeń z pobytu w naszym centrum handlowym. Wprowadzone zmiany spotkały się z entuzjastycznym odbiorem zarówno ze strony naszych klientów, jak i najemców. Warto je zobaczyć na własne oczy – mówi Jakub Ociepka, Asset Manager w EPP.

Strefa gastronomiczna w kieleckiej Galerii Echo to niemal 20 restauracji czy kawiarni, serwujących całą gamę smaków, m.in. John Burg, Smak na Tak, Subway, North Fish, Burger King, McDonald’s, lepione, cremova, Sevi Kebab i Asia Mama. Nowy food court podkreśla tę różnorodność, a skojarzenie z energią miasta i ulicznego jedzenia jest oczywiste – to właśnie tu można spróbować różnorodnych dań ze świata. Odwiedzający FOOD street mogą poczuć się jak na egzotycznej ulicy, ale w kieleckim wydaniu. Kultowy motocykl SHL z 1964 r. wyprodukowany w Kielcach, studzienki sygnowane herbem miasta, mikrobus Barkas, przystanek autobusowy, fotele samochodowe, sygnalizacja świetlna, latarnie, ronda – miejski styl i nawiązania do historii Kielc są widoczne na każdym kroku. Uliczną atmosferę podkreślają kolorowe, autorskie prace lokalnej graficzki Oli Banaś. Za inspirację służyły jej archiwalne zdjęcia, którymi podzieliła się grupa „Kielce w neonach” od lat dokumentująca zmiany zachodzące w mieście. Grafiki, umieszczone na ścianach i stolikach, przedstawiają miejskie szyldy, neony oraz znaki drogowe.

 

Powrót