Informacje dla mediów

Informacje dla mediów

Galeria Amber z nowym operatorem spożywczym

02/12/2022

Zarządzana przez EPP Galeria Amber wzbogaciła swoją ofertę o wiodącego na rynku operatora spożywczego – omnikanałową sieć handlową Carrefour. Klienci kaliskiego centrum mogą już korzystać z bogatego asortymentu marki, uwzględniającego produkty lokalne, bio i dla osób o różnych potrzebach żywieniowych. Najemca zajął powierzchnię 1200 mkw. na parterze obiektu.

Operator spożywczy jest kluczowym elementem w miksie najemców centrum handlowego. W ostatnim czasie zmieniły się jednak formaty i oferta spożywcza dostępna w obiektach handlowych. Taki koncept, dopasowany do obecnych oczekiwań odwiedzających centra, oferuje właśnie Carrefour, jeden z liderów na rynku. Oferta marki jest dopasowana do różnych diet i wykluczeń żywieniowych, konsumenci znajdą tam również wiele lokalnych produktów w atrakcyjnych cenach oraz rozwiązań ułatwiających zakupy. Ma też ofertę dla wrażliwego ekologicznie klienta. To wszystko jest poszukiwane przez konsumentów, dlatego jesteśmy przekonani, że Carrefour znajdzie szerokie grono wiernych klientów w Galerii Amber – powiedziała Joanna Dudzic, Asset Manager w EPP.

Szeroka oferta wsparta nowoczesnymi rozwiązaniami, które ułatwią zakupy

Sieć Carrefour słynie z wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach. Jej znakiem rozpoznawczym jest szeroki wybór świeżych warzyw, owoców, serów czy wędlin, jak również bogata oferta dopasowana do nietolerancji żywieniowych, w tym artykułów spożywczych, które sprawdzą się przy dietach bezglutenowej, bez laktozy czy cukru oraz licznych certyfikowanych produktów ekologicznych. Korzystając z usługi Scan&Go, odwiedzający kaliskie centrum handlowe mogą samodzielnie skanować i opłacić zakupy bez konieczności korzystania z kasy.

Nowy najemca Galerii Amber oferuje także rozwiązania przyczyniające się do niemarnowania żywności i prowadzi działania w duchu zero waste. Carrefour regularnie zmniejsza masę opakowań produktów własnych, jak również zachęca klientów do korzystania z toreb i pojemników wielorazowego użytku. Dodatkowo w sklepie zastosowano energooszczędne oświetlenie, a lodówki i zamrażarki zostały wyposażone w szyby, które dzięki swoim właściwościom ograniczają emisję CO2.

Bardzo cenimy Carrefour za liczne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i ograniczania emisyjności. Jest to zbieżne z naszym podejściem do redukowania wpływu na środowisko. W tym roku uruchomiliśmy instalację fotowoltaiczną w Galerii Amber oraz modernizujemy oświetlenie w częściach wspólnych centrum oraz na parkingach, stosując energooszczędną technologię LED. Dopasowujemy też oświetlenie do warunków zewnętrznych oraz ruchu w centrum. Te oraz dodatkowe działania pozwoliły na oszczędności w zużyciu energii w naszym centrum przekraczające 20% w porównaniu do 2019 roku – dodała Monika Gryczka, Dyrektor Galerii Amber.

Powrót