Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Najemcy

Galeria Echo rozbudowuje segment biżuterii luksusowej

07/12/2021

Jeszcze przed nadchodzącymi świętami mieszkańcy Kielc i okolic zyskali nowy sklep z biżuterią.
W należącej do EPP Galerii Echo otworzył się salon marki Pandora, oferujący szeroki wachlarz produktów wykonanych z najlepszej jakości materiałów, w tym kultowe już charmsy. Butikowy lokal znajduje się na parterze Galerii Echo.

Ozdoby są z nami od zarania dziejów – ich początki sięgają czasów prehistorycznych. Jednak na przestrzeni wieków, materiały, z których powstawała biżuteria, a także jej przeznaczenie i symbolika zmieniały się. Dzisiaj ozdoby pomagają wyrazić indywidualny styl lub uczucia do drugiej osoby. Z uwagi na swoją trwałość i ponadczasowość, biżuteria jest też jedną z chętnie wybieranych kategorii na prezent.

– Wprawdzie w 2020 roku rynek dóbr luksusowych odczuł spadek zainteresowania wśród klientów wskutek pandemii[1], jednak biorąc pod uwagę ostatnie nastroje zakupowe, możemy oczekiwać, że ten segment szybko odbuduje swoją pozycję. Zgodnie z badaniami, Polacy planują przeznaczyć na święta o 11 proc. wyższy budżet niż w ubiegłym roku. 70 proc. tej kwoty będą stanowić wydatki na żywność oraz prezenty[2]. Klienci Galerii Echo mogą wybierać spośród kilku salonów z biżuterią, w których znajdą asortyment z różnych półek cenowych. Kultowa Pandora wzmacnia dobór tej grupy najemców w najgorętszym okresie dla branży – komentuje Jakub Ociepka, Asset Manager w EPP.

Pandora to duńska marka biżuterii luksusowej w przystępnych cenach. Firma projektuje, produkuje i sprzedaje ręcznie wykańczaną biżuterię, wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Znakiem rozpoznawczym marki są charmsy, które weszły do sprzedaży w 2000 roku – pozwalają na personalizację ozdób, kreowanie własnego stylu czy celebrację ważnych momentów. Pandora dąży do cyrkularnego modelu wykorzystania materiałów i odpadów, a także prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju. Firma zobowiązała się do osiągnięcia neutralnego bilansu emisji związków węgla w działalności własnej do 2025 roku.

________________________________________
[1] KPMG, Raport „Rynek dóbr luksusowych w Polsce”
[2] Deloitte, Raport „Zakupy świąteczne 2021”

Powrót