Nasze aktualności

Nasze aktualności

Galeria Solna – dobry uczynek na 5 tys. mkw.

25/08/2022

Łąki kwietne są niezwykle pożytecznym i przyjemnym dla oka elementem miejskiego krajobrazu. Jednym z obiektów EPP, przy których w ubiegłym roku zakwitła taka łąka, jest Galeria Solna. W tym roku ekipa z Inowrocławia zdecydowała o ponownym wysianiu obszaru, obejmującego aż 5000 mkw. To doskonała informacja dla klientów, pracowników, a przede wszystkim – owadów mieszkających w okolicy.

Z łąki korzystają głównie pszczoły i małe owady, które szukają na niej pożywienia. Jej atutów jednak jest znacznie więcej. Zazielenianie miast to odpowiedź naszych centrów na ekologiczne wyzwania, stawiane przez współczesny świat. Realizujemy działania, które wpływają na zmianę krajobrazu na przyjaźniejszy dla oka i zdrowia, co poprawia jakość życia mieszkańców. Do tej pory łąki kwietne zakwitły przy czterech obiektach EPP.

Wysianiem obszaru zajął się serwis sprzątający, odpowiadający za roślinność dookoła Galerii Solnej. W celu dalszej pielęgnacji łąki dwukrotnie została zorganizowana akcja ogrodnicza, w której wzięli udział nasi koledzy i koleżanki z Galerii Solnej.

Nasz zespół – w ramach spełniania dobrych uczynków – aktywnie włączył się w pielęgnację łąki. Część roślin już przekwitła lub uschła, więc konieczne było ich usunięcie. Musieliśmy także ograniczyć ekspansję chwastów. Wszystko po to, aby dopiero wzrastające kwiaty mogły być odpowiednio nasłonecznione i nawodnione. W skrócie – pieliliśmy i porządkowaliśmy – mówi Dominika Kucharska z działu marketingu Galerii Solnej.

Powrót