Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Najemcy

Galeria Solna zamyka rok ze 100% poziomem najmu

19/12/2023

Galeria Solna jeszcze przed świętami uzupełniła swoją ofertę biżuteryjną. W zarządzanym przez EPP obiekcie otwarty został nowy, powiększony salon APART w odświeżonym koncepcie wizualnym. Ta polska marka słynie z wysokiej jakości wyrobów luksusowych, a mieszkańcy Inowrocławia i okolic znajdą tam asortyment obejmujący biżuterię, zegarki, a także akcesoria jubilerskie. Grono najemców centrum handlowego uzupełnił też Silver Dragon, lokal serwujący potrawy kuchni Azji. Łączna powierzchnia obu lokali to 235 mkw. Tym samym obiekt zamyka rok ze 100% poziomem komercjalizacji.

Rynek dóbr luksusowych rozwija się w stabilnym tempie. W 2022 roku osiągnął w Polsce wartość blisko 37 mld złotych, notując 20-procentowy wzrost rok do roku. Polscy konsumenci docenili produkty luksusowe i chętnie traktowali ich zakup jako inwestycję na lata. Szczególnie dotyczy to segmentu biżuterii i zegarków[1], które wciąż stanowią jeden z popularniejszych wyborów na prezent.

– Galeria Solna to jedyne centrum handlowe w Inowrocławiu, dlatego stale dbamy o to, aby jego oferta była różnorodna i pełna. Przemyślany tenant-mix sprawia, że klienci zaopatrzą się tutaj w świąteczne upominki m.in. w salonie APART. Przy okazji mogą już skorzystać z rozbudowanej w ostatnim czasie oferty gastronomicznej, dzięki dołączeniu Silver Dragon do strefy food court. To duża zmiana w naszym centrum, która była oczekiwana przez odwiedzających i widzimy, że cieszy się dużym zainteresowaniem – skomentował Adam Kłos, Asset Manager w EPP.

Lider jubilerstwa

APART to polski jubiler, którego początki sięgają 1977 roku. U podstaw działania firmy leży rzemiosło na najwyższym poziomie, a marka słynie z największego na rynku wyboru wzorów z diamentami i innymi kamieniami. W jej asortymencie znajduje się szeroki wybór biżuterii wykonanej ze szlachetnych metali. Miłośnicy wysokiej klasy zegarków znajdą w APART modele z tak cenionych manufaktur, jak: Jaeger-LeCoultre, Zenith, Breitling czy IWC Schaffhausen. Większy salon w odświeżonym koncepcie wizualnym charakteryzuje się nową kolorystyką w odcieniach ziemi, a nowoczesne szafy ekspozycyjne pozwalają na jeszcze lepszą prezentację produktów.

Nowy koncept gastronomiczny

Strefę food court uzupełnił Silver Dragon – najszybciej rozwijająca się sieć azjatyckich restauracji. Dzięki temu mieszkańcy Inowrocławia podczas wizyty w Galerii Solnej mogą skosztować wysokiej jakości potraw, łączących w sobie smaki rodem z kuchni tajskiej, wietnamskiej i chińskiej.

Galeria Solna to ponad 23 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej z bogatą ofertą handlowo-usługową. W inowrocławskim centrum znajdziemy szeroki wybór sklepów wiodących marek takich jak HalfPrice, CCC, MODIVO, Quiosque, Deichmann, H&M, Hebe i Rossman, strefę food court, kawiarnie oraz punkty usługowe. Dostępność do obiektu zapewnia dwupasmowa ulica Wojska Polskiego oraz przebiegająca wokół ścieżka rowerowa. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano 835 miejsc parkingowych.

[1] CBRE, “Rynek dóbr luksusowych w Polsce po pandemii 2023”, 16 października 2023 

 

Powrót