Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Najemcy

Nowy Media Expert w Bełchatowie już otwarty – ponad 1 000 mkw. z ofertą elektroniki w Olimpia Park

29/11/2021

W należącym do EPP bełchatowskim Olimpia Park otworzył się nowy salon jednej z największych w Polsce marek z segmentu RTV, AGD i Multimedia. Mieszkańcy miasta i okolic mogą już robić zakupy w elektromarkecie Media Expert z bogatą ofertą m.in. AGD, RTV, elektroniki użytkowej, laptopów, smartfonów i multimediów. Sklep o powierzchni aż 1063 mkw. mieści się w Centrum Bełchatów przy ulicy Kolejowej 4 – w modernizowanej obecnie części kompleksu Olimpia Park.

Zakupy świąteczne w tym roku warto zacząć wyjątkowo wcześnie. Jak sygnalizują globalne sieci handlowe[1], zwiększony popyt na światowym rynku półprzewodników może wpłynąć na ograniczoną dostępność i ewentualne opóźnienia w dostawie towarów w segmencie elektroniki w okresie przedświątecznym, kiedy te produkty cieszą się największym zainteresowaniem.

– W trzecim kwartale 2021 r. sklepy ze sprzętem RTV i AGD odnotowały mocny wzrost sprzedaży. We wrześniu ten segment plasował się na trzecim miejscu za modą i branżą kosmetyków[2]. Żeby zapewnić jeszcze lepszy wybór i komfort zakupów mieszkańcom Bełchatowa, blisko miesiąc przed świętami otworzyliśmy nowy ogromny elektromarket Media Expert z szeroką ofertą RTV i AGD oraz multimediów. Prowadzimy też rozmowy z innymi firmami, które są zainteresowane wzmocnieniem swojej obecności w Bełchatowie i rozpoczęciem działalności w Centrum Bełchatów. Obiekt ma duży potencjał, dzięki wygodnej lokalizacji i komplementarności oferty z chętnie odwiedzaną pobliską Galerią Olimpia. Liczymy na to, że znana marka z segmentu elektromarketów przyciągnie jeszcze więcej klientów do tej części miasta – mówi Adam Kłos, Asset Manager w EPP.

Zupełnie nowa oferta i modernizacje
Nowy elektromarket Media Expert jest zlokalizowany w Centrum Bełchatów, który razem z Galerią Olimpia tworzy kompleks Olimpia Park. Obiekt o powierzchni handlowej ok. 10 tys. mkw. przechodzi obecnie proces przebudowy.

– W naszym obiekcie zachodzą duże zmiany, które zaplanowaliśmy przy współpracy z architektami EPP, a także firmą zewnętrzną. Rozpoczęliśmy modernizację powierzchni po supermarkecie Carrefour, który przeniósł się do Galerii Olimpia i chcemy jak najlepiej dostosować ją do potrzeb nowych najemców. Odnawiana przestrzeń może pomieścić trzech najemców, a każdy z nich będzie miał zapewnione niezależne wejście z zewnątrz. Podkreśla to specyficzny charakter parków handlowych i odróżnia tę część kompleksu od Galerii Olimpia. Pierwszym z nowych najemców jest Media Expert, którego witryna wykonana według najnowszych standardów sieci, przykuwa wzrok i wprowadza urozmaicenie – dodaje Alina Bolanowska, Project Manager w Dziale Construction EPP.

Najnowsze technologie i duży wybór elektroników
Elektromarket Media Expert zapewnia szeroki dostęp do oferty najnowocześniejszych urządzeń TV, Audio i RTV. Popularnością wśród klientów cieszy się także dział AGD z bogatym wyborem sprzętu domowego. Uwagę kupujących przyciągają też nowości technologiczne z branży IT – komputery i tablety, smartfony i sprzęt gamingowy. Propozycję handlową elektromarketu Media Expert uzupełnia oferta rowerów, hulajnóg czy narzędzi do domu i ogrodu.

Olimpia Park to kompleks handlowo-rozrywkowy, do którego przynależy Centrum Bełchatów o powierzchni handlowej 10 tys. mkw. i położona w sąsiedztwie Galeria Olimpia (22 tys. mkw. powierzchni handlowej). W ofercie Centrum Bełchatów są m. in. sklepy wielkopowierzchniowe Media Expert, Komfort i Bricomarché. Propozycja Galerii Olimpia obejmuje znane, światowe marki oraz firmy działające lokalnie, a jej głównym najemcą jest hipermarket Carrefour. Ważnym atutem obiektu jest dogodna infrastruktura, która ułatwia klientom transport zakupionych towarów. Dzięki rozwiniętej ofercie rozrywkowej, jak kino Helios, to także miejsce, gdzie można ciekawie spędzić czas.
________________________________________
[1] https://www.reuters.com/business/retail-consumer/sainsburys-warns-consumer-electronics-shortages-this-christmas-2021-11-04/
[2] https://infowire.pl/generic/release/708028/dominuja-niewielkie-parki-handlowe-i-wolnostojace-magazyny-handlowe-podsumowanie-iii-kw-2021-na-polskim-rynku-handlowym

Powrót