Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Najemcy

Outlet Park w Szczecinie z poszerzoną ofertą marek premium

06/09/2023

Do grona najemców szczecińskiego Outlet Parku dołączyła marka Lacoste, ceniony producent odzieży i akcesoriów, poszerzając tym samym ofertę modową centrum. To kolejna marka premium, po m.in. Guess, Marc O’Polo, Calvin Klein, Tommy Hilfiger i Desigual dostępna dla klientów szczecińskiego obiektu. Pierwszy salon Lacoste w województwie zachodniopomorskim zajmuje powierzchnię niemal 150 mkw. Należący do EPP Outlet Park to jedyne w regionie centrum outletowe, zapewniające klientom ze Szczecina i okolic bogaty asortyment ekskluzywnych marek w atrakcyjnych cenach.

Rynek dóbr luksusowych stale rośnie, a zakupy artykułów marek premium cieszą się zainteresowaniem Polek i Polaków. Tylko w 2022 r. sprzedaż odzieży i akcesoriów z tego segmentu wzrosła w Polsce o 290 mln złotych osiągając wartość 3,2 mld złotych i przekraczając rekordowy poziom z 2019 roku, czyli sprzed pandemii. Jednocześnie stanowi to wzrost o niemal 10 proc. w porównaniu do 2021 roku[1]. Ten trend widoczny jest również wśród odwiedzających szczeciński Outlet Park.

Oferta marek premium wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród klientów Outlet Parku. Zauważamy, że konsumenci chętnie decydują się na zakup asortymentu wysokiej jakości od marek luksusowych, dlatego odpowiadając na ich potrzeby nawiązaliśmy współpracę z Lacoste. Dzięki temu znacząco wzmocniliśmy naszą ofertę w tym segmencie i z pewnością na tym nie poprzestaniemy. Jesteśmy pewni, że nowy salon szybko zyska grono stałych klientów ze Szczecina i okolic – komentuje Marcin Ziółkowski, Asset Manager w EPP.

Casualowy styl premium

Lacoste to marka, której znakiem rozpoznawczym jest krokodyl. Jest szczególnie ceniona za unikatowe połączenie sportowego charakteru i ponadczasowej elegancji. Klienci w nowym salonie znajdą najwyższej jakości odzież i akcesoria premium, m.in. koszulki polo, sneakersy czy odzież wierzchnią dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci.

[1] KPMG, Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Luksus w niepewnych czasach, maj 2023

Powrót