Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Najemcy

Schneider Electric zostaje w Parku Rozwoju

23/01/2023

Spółka Schneider Electric Polska, oferująca klientom doradztwo w zakresie wykorzystywania energii i zasobów cyfrowych, ponownie przedłuża umowę najmu w warszawskim biurowcu klasy A. Park Rozwoju to nowoczesny kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni 34 000 mkw. Lokalizacja w kameralnej części Biznesowego Mokotowa zapewnia nie tylko niezwykle spokojne otoczenie, ale również dobre połączenie z resztą stolicy, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Certyfikacja BREEAM na poziomie Excellent potwierdza, że obiekt jest przyjazny dla środowiska, co stanowi ważny atut dla najemców szukających „zielonych biur”, które będą się wpisywać w ich strategię zrównoważonego rozwoju. Kolejnym atutem kompleksu są wewnętrzne dziedzińce pełne zieleni z miejscami do wypoczynku i rekreacji oraz szeroka oferta gastronomiczno-usługowa. Najemcy mogą płynnie łączyć życie zawodowe z wieloma sposobami spędzania wolnego czasu. Biurowiec oferuje nie tylko innowacyjne technologie czy możliwość elastycznej aranżacji powierzchni, ale również aktywnie wspiera najemców w rozwoju. Park Rozwoju to wyjątkowe miejsce, które jest otwarte również dla mieszkańców okolicznych osiedli.

Popyt na powierzchnie biurowe wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Mimo wcześniejszych prognoz dotyczących drastycznego spadku zapotrzebowania na biura, który miał być wynikiem pandemii i hybrydowego modelu pracy, a następnie wybuchu wojny w Ukrainie, widzimy, że sytuacja na rynku biurowym jest stabilna. Firmy dostosowują przestrzenie biurowe do swoich indywidualnych potrzeb pod kątem funkcjonalnym i coraz częściej renegocjują umowy w wysokiej jakości budynkach. Cieszymy się, że również nasi klienci, tacy jak Schneider Electric, decydują się na pozostanie w komfortowej przestrzeni, w której dotychczas funkcjonowali i rozwijali biznes – mówi Paweł Skałba, Senior Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych, Colliers.

W Schneider Electric traktujemy zobowiązania związane ze zrównoważonym rozwojem z najwyższą powagą, także w naszej codziennej działalności operacyjnej. Lokalizacje naszych biur spełniać muszą wszystkie standardy środowiskowe oraz gwarantować wydajny rozwój w kierunku zeroemisyjności. Dzięki współpracy z Colliers udało się wypracować z wynajmującym powierzchnie biurowe w Parku Rozwoju rozwiązanie spełniające wszystkie potrzeby zrównoważonego rozwoju i odpowiadające na nadchodzące wyzwania związane z optymalizacją sposobu korzystania z biura przez naszych pracowników – mówi Jarosław Brożek, Indirect Procurement Manager w Schneider Electric.

Idea zrównoważonego rozwoju i ograniczania wpływu na środowisko wyznawana przez Schneider Electric jest nam także bliska. Stawiamy bardzo mocny nacisk na działania prośrodowiskowe, które redukują emisyjność naszych obiektów – takie jak np. stacje do ładowania samochodów elektrycznych na parkingu podziemnym czy też modernizacja oświetlenia w częściach wspólnych, na parkingach i na terenie zewnętrznym budynku z wykorzystaniem energooszczędnej technologii LED. Zainstalowaliśmy również czujniki zmierzchu, które dostosowują oświetlenie do nasłonecznienia, dzięki czemu ograniczamy zużycie energii elektrycznej. Nowe działania będą wdrażane w kolejnych miesiącach. Cieszymy się, że nasze starania wpisują się w potrzeby i są doceniane przez naszego wieloletniego najemcę, który przedłużył z nami umowę – dodaje Olga Adamek, Senior Leasing Manager, EPP.

Powrót