Informacje dla mediów

Informacje dla mediów

Wzorcownia rozszerza ofertę marek obuwniczych

08/12/2022

Do zarządzanej przez EPP Wzorcowni dołączyli kolejni najemcy z Grupy CCC, którzy wzmocnią propozycję włocławskiego centrum o wysokiej jakości produkty z segmentu obuwia i akcesoriów. Oprócz HalfPrice, klienci mogą już skorzystać z bogatego asortymentu debiutującego na tym rynku konceptu eobuwie.pl. Po krótkiej przerwie w zmodernizowanej formie otworzył się również salon CCC. Nowi najemcy zajęli łącznie przestrzeń ponad 570 mkw.

Według badań opublikowanych przez PRCH, centra handlowe cieszą się stałym zainteresowaniem ze strony konsumentów, którzy chętnie robią zakupy stacjonarnie[1]. Taki trend sprzyja rozwojowi handlu w Polsce – tylko na rynku obuwia przychody w 2022 roku wyniosły dotychczas 2,51 mld euro. Przewiduje się, że do 2027 roku skumulowany roczny wskaźnik wzrostu na polskim rynku obuwniczym osiągnie poziom 5,21%[2].

Segment obuwia to bardzo ważna kategoria dla klientów Wzorcowni. Chcemy jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania konsumentów, dlatego powiększamy ofertę sklepówz tego sektora o nowych najemców należących do Grupy CCC. Niezmiernie cieszymy się, że eobuwie.pl wybrało nasze centrum handlowe na swój lokalny debiut, a CCC powraca do nas w nowej, ulepszonej formule. Liczymy na to, że rozbudowany asortyment i innowacyjne narzędzia sprzedaży tych marek przypadną do gustu różnym grupom klientów Włocławka i okolic – komentuje Marcin Ziółkowski, Asset Manager w EPP.

Tym, co wyróżnia koncept eobuwie.pl jest z pewnością nowoczesne podejście do klienta. Produkty dostępne w salonie nie są eksponowane na półkach, można je przeglądać na umieszczonych w sklepie tabletach i zamówić odpowiednie modele do przymierzenia.

W asortymencie eobuwie.pl znajduje się niemal 177 tys. modeli obuwia od 800 polskich i światowych marek. Oferta nowego salonu uwzględnia 10 tys. sztuk butów dostępnych dla zainteresowanych na miejscu. Ponadto klienci mogą skorzystać ze skanera stóp 3d esize.me, który pomoże w doborze odpowiedniego rozmiaru oraz usługi Rezerwuj i Przymierz, pozwalającej wybierać z jeszcze bogatszej oferty online, przymierzać stacjonarnie i decydować o zakupie na miejscu. Sklep o powierzchni 209 mkw. znajduje się na parterze.

[1] https://prch.org.pl/wyniki-obrotow-w-lipcu-i-odwiedzalnosci-w-sierpniu-w-centrach-handlowych/
[2] https://www.statista.com/outlook/cmo/footwear/poland?currency=EUR

Powrót