Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Najemcy

Zmiany w Galerii Twierdza Zamość – nowi najemcy i modernizacje

07/02/2024

Zarządzana przez EPP Galeria Twierdza Zamość odświeżyła swoją ofertę oraz wnętrza. Propozycję centrum wzmocniło pięć nowych brandów, a wieloletni najemcy obiektu, m.in. marki należące do Grupy LPP, przedłużyły swoje kontrakty i zwiększyły dotychczas wynajmowane powierzchnie. Łączny metraż objęty wszystkimi umowami najmu zawartymi w 2023 roku to ponad 3 300 mkw. Dodatkowo strefa restauracyjna została zmodernizowana z udziałem lokalnych artystów i rzemieślników, a do dyspozycji klientów o różnych potrzebach oddane zostały wózki, nosidełka czy zestawy SOS dla osób neuroróżnorodnych. Powstała też strefa z samoobsługowymi skrytkami do odzieży wierzchniej i zakupów.

Rok 2023 był dla Galerii Twierdza Zamość czasem rozszerzania oferty oraz modernizacji w obiekcie. W tym okresie miały miejsce debiuty nowych marek w segmencie odzieżowym, jak np. Monnari czy UNISONO oraz poszerzenie współpracy z naszymi wieloletnimi najemcami z Grupy LPP czy OCHNIK. Ponadto przeprowadziliśmy rewitalizację strefy restauracyjnej, tak aby pomieściła więcej osób oraz stała się bardziej atrakcyjna wizualnie dla odwiedzających. Zaproszenie do współpracy zamojskich artystów sprawiło, że nasz food court nabrał bardziej lokalnego charakteru. Już teraz widzimy, że wprowadzone zmiany oraz uruchomienie jesienią 2022 roku parku handlowego w ramach kompleksu wzmocniły pozycję centrum na rynku i jego wyniki – komentuje Jakub Ociepka, Asset Manager w EPP.

Wzbogacona oferta w wielu kategoriach

W ubiegłym roku salony w obiekcie otworzyło pięć nowych marek. Segment mody damskiej wzmocniony został m.in. przez Vestiti Boutique, markę oferującą stylizacje na każdą okazję, Monnari z szerokim asortymentem ubrań, które pozwolą wyrazić indywidualny styl czy UNISONO z ofertą dla klientek ceniących wygodę i swobodną elegancję w codziennych stylizacjach. Dodatkowo OCHNIK, wieloletni najemca Galerii Twierdza Zamość, relokował i powiększył swój salon, gdzie w przestronnym wnętrzu zaoferuje klientom jeszcze szerszy asortyment, m.in. walizki, odzież damską i męską, a także galanterię skórzaną. W 2023 roku do grona najemców dołączyło też biuro podróży ITAKA.
Kompleksowa oferta Grupy LPP w odświeżonej odsłonie
W minionym roku marki Cropp, House i MOHITO przedłużyły umowy oraz przeniosły się na większe powierzchnie. Lokale po przebudowie wyróżniają się nowoczesnym wystrojem, który wzmacnia doświadczenia zakupowe klientów. Ponadto Reserved przedłużył umowę najmu w Galerii Twierdza Zamość na kolejne 5 lat.

Modernizacja strefy restauracyjnej i liczne udogodnienia

Dzięki rewitalizacji food courtu klienci zamojskiego centrum handlowego zyskali nową przestrzeń, która pełni jednocześnie funkcję społeczną i restauracyjną. Odświeżona strefa bookcrossingu oraz miejsce dla większych grup sprawiły, że może teraz służyć jako baza spotkań, wymiany książek czy pracy zespołowej. Pomoże w tym zwiększona liczba miejsc siedzących i wprowadzone nowoczesne udogodnienia, jak np. gniazdka do ładowania smartfonów. Przemianę wizualną strefy restauracyjnej wzmocniło wprowadzenie kolorowego oświetlenia oraz dodanie murali, stworzonych przez lokalną grupę artystów Euforya ze Stforky Ferajna, zajmujących się sztuką uliczną. Warto podkreślić, że zgodnie z ideą zero waste do wyposażenia odświeżonego food courtu, zastosowano używane wcześniej w centrum meble. Zostały one odnowione i ponownie wykorzystane, a nowe zamówiono u lokalnych przedsiębiorców.

Ponadto w ramach zwiększania dostępności obiektu dla grup o różnych potrzebach, klienci Galerii Twierdza Zamość mogą wypożyczyć zestaw S.O.S dla osób ze spektrum autyzmu, bezpłatnie użyć wózka spacerowego lub nosidełka dla dzieci, a także skorzystać ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Powrót