Nasze aktualności

ESG, Nasze aktualności

„Bądź EKO na wiosnę” w Galerii Solnej

31/03/2023

Trudno o lepsze świętowanie Światowego Dnia Recyklingu niż to, na które swoich klientów zaprosiła Galeria Solna. 18 marca pod inowrocławskim centrum handlowym odbyła się akcja „Bądź EKO na wiosnę”. W jej trakcie rozdano 1400 kwiatowych sadzonek i zebrano kilkadziesiąt tysięcy plastikowych odpadków, które zostaną poddane recyklingowi.

Dzięki współpracy z Gazetą Pomorską na uczestników, którzy wzięli udział w zbiórce czekał wyjątkowy podarek. Po przekazaniu odpadków mogli odebrać rośliny – czekały na nich kolorowe bratki, stokrotki i żagwiny. Do ekologicznej akcji włączały się pojedyncze osoby i rodziny, ale również przedszkola, firmy, a nawet jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Zainteresowanie było duże, a kolejka osób, które chciały wziąć udział w wydarzeniu wydłużała się z godziny na godzinę.

Zaangażowanie naszych klientów znów przerosło nasze oczekiwania. Akcja startowała o godzinie 11, a już po 8 rano pojawili się pierwsi chętni do wymiany plastikowych odpadków na sadzonki. Wszystkie 1400 kwiatów rozdaliśmy w półtorej godziny – mówi Dominika Kucharska, Manager ds. marketingu Galerii Solnej.

Pracownicy naszego inowrocławskiego biura administracji również przekazali na akcję zbierane przez siebie plastikowe odpadki zasilając tym samym, tę recyklingową rakietę. Pomysłowość akcji i jej wartość z pewnością docenili mieszkańcy, a rezultaty cała planeta – podczas akcji zebrano 1103 butelki oraz 58 006 zakrętek, które będą ponownie wykorzystane w obiegu.

Powrót