Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Najemcy

Galeria Młociny z ofertą dla wegan

11/08/2021

Warszawska Galeria Młociny nieustannie podąża za najnowszymi trendami i kreuje swoją ofertę z myślą o potrzebach odwiedzających ją gości. W odpowiedzi na rosnącą popularność diet roślinnych i trend dotyczący ograniczania spożycia mięsa wśród mieszkańców dużych ośrodków miejskich, bielańskie centrum handlowe poszerzyło swoją propozycję skierowaną do wegan o znany koncept kulinarny – Tel Aviv. Wegańska restauracja w formule Street Food znajduje się w Hali Hutnik na drugim piętrze galerii. Najemca zajął lokal o pow. 44 mkw.

Coraz więcej Polaków przechodzi na dietę roślinną bądź świadomie ogranicza spożycie produktów odzwierzęcych. Bycie wegetarianinem deklaruje się już 1/5 rodaków. Wśród osób rezygnujących z mięsa przeważają kobiety, przedstawiciele generacji Z i mieszkańcy dużych miast . Eksperci przekonują, że kuchnia roślinna jest nie tylko zdrowsza, ale też ekologiczna – pozwala m.in. na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, powstających przy produkcji mięsa . Wśród najsilniejszych i najbardziej popularnych trendów żywieniowych, oprócz wegetarianizmu i weganizmu, można wyróżnić fleksitarianizm, czyli świadomą rezygnację z codziennego spożycia mięsa. Dieta zachęca do zastępowania produktów odzwierzęcych ich roślinnymi zamiennikami .

Galeria Młociny, należąca do EPP i Echo Investment, odpowiada na bieżące trendy i potrzeby swoich klientów, uzupełniając ofertę gastronomiczną o propozycję dla wegan – w strefie restauracyjnej otworzył się nowy lokal oferujący dania kuchni bliskowschodniej – Tel Aviv Street Food. To znane warszawiakom miejsce, oferujące kuchnię pochodzenia wyłącznie roślinnego, bazującą na starannie wyselekcjonowanych składnikach. W swojej ofercie posiada autorskie przepisy na pity czy roślinne burgery, własnej produkcji falafele oraz przygotowywany codziennie na miejscu świeżo kręcony hummus. Lokal w formacie Street Food znajduje się w Hali Hutnik na poziomie 2.

Dostrzegamy i rozumiemy, jak ważną rolę w centrach handlowych odgrywa gastronomia. Lokale najemców F&B nie tylko zaspokajają podstawowe funkcje, ale mają też znaczenie społeczne – są miejscem spotkań towarzyskich, budowania relacji, spędzania wolnego czasu. W Galerii Młociny staramy się tak dobierać ofertę w naszej strefie gastronomicznej, by zapewnić odwiedzającym szereg możliwości i wybór, zarówno jeśli chodzi o kuchnię, jak i typ lokalu. Oprócz restauracji z obsługą kelnerską, mogą oni skorzystać z formatów ulicznego jedzenia, kiedy potrzebują szybko zjeść posiłek lub preferują nieformalną atmosferę. Nasz nowy najemca prowadzi znany i lubiany koncept kulinarny, dodatkowo wpisujący się w aktualne trendy dotyczące odżywiania, dlatego jestem przekonany, że oferta Tel Aviv Street Food spotka się z zainteresowaniem gości odwiedzających Galerię Młociny – komentuje Adam Kłos, Asset Manager w EPP.

Swój lokal w Galerii Młociny otworzyliśmy w tzw. formacie ulicznym naszej marki, czyli Street Food. Zależy nam na tym, żeby kuchnia wegańska, którą serwujemy w Tel Aviv była dostępna dla wszystkich, którzy zgłodnieją podczas zakupów, umówią się na lunch ze znajomymi czy będą chcieli skorzystać z naszej oferty po seansie kinowym lub treningu. Cieszymy się również, że kolejny punkt Tel Aviv uruchomiliśmy właśnie w Galerii Młociny – dzięki temu zwiększyliśmy nasz zasięg i możemy proponować zdrowe, pyszne jedzenie uliczne mieszkańcom Bielan – mówi Hubert Kacprzak, Kierownik ds. Rozwoju Sieci, Tel Aviv.

Powrót