Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Najemcy

Galeria Veneda jeszcze bardziej eko – wkrótce zakupy w nowym supermarkecie Carrefour

29/03/2022

Zarządzana przez EPP Galeria Veneda podpisała umowę najmu z omnikanałową siecią handlową Carrefour. Otwarcie w łomżyńskim centrum nowego sklepu spożywczego, który wyróżnia bogata oferta świeżych produktów, w tym bio i ekologicznych, jest planowane na początku czerwca. Najemca zajmie lokal o powierzchni ok. 1200 mkw.

Operator spożywczy jest jednym z głównych motorów centrum handlowego. Przyciąga klientów, buduje pozycję i atrakcyjność rynkową obiektu, a przez to może wpływać na zwiększenie obrotów pozostałych marek. Poszukując nowego najemcy, nawiązaliśmy współpracę z siecią Carrefour, którą wyróżnia bogaty asortyment, w tym oferta produktów świeżych, bio, naturalnych czy dopasowanych do różnych diet i nietolerancji pokarmowych. Rynek żywności ekologicznej w Polsce wciąż ma duży potencjał wzrostu – jego wartość w 2021 została oszacowana na 1,36 mld złotych[1], dlatego wierzę, że propozycja Carrefour w tym segmencie spotka się z zainteresowaniem naszych klientów. Obecnie najemca przystosowuje powierzchnię do swoich potrzeb, by móc otworzyć się dla mieszkańców Łomży zgodnie z harmonogramem – komentuje Adam Kłos, Asset Manager w EPP.

Konsumenci chcą być bio
Transformacja żywieniowa, która zakłada odejście od masowej dystrybucji na rzecz oferowania wysokojakościowej i przystępnej cenowo żywności to jeden z celów sieci Carrefour Polska, która wkrótce otworzy swój supermarket w koncepcie classic w Galerii Veneda w Łomży. Strategię marki potwierdza wzrastająca świadomość ekologiczna polskiego społeczeństwa, co przekłada się również na większą dbałość o zdrowie i zrównoważoną dietę. Już blisko 1/3 konsumentów deklaruje regularny zakup żywności ekologicznej. Na znaczeniu zyskują marki własne sieci detalicznych, które w 2020 r. odpowiadały za 40% wartości sprzedaży wszystkich certyfikowanych produktów bio[2].

Veneda – zakupy w stylu eko
Oferta sieci handlowej Carrefour została uznana w konkursie „BLIX AWARDS – Wybór Konsumentów” za jedną z najlepszych w kategorii produktów ECO, BIO i Organic. Wyróżnikiem nowego sklepu w Galerii Veneda będzie bogaty wybór świeżych produktów w ramach konceptu Targ Świeżości, asortyment „zdrowej półki” z żywnością bezglutenową, bez laktozy czy cukru oraz certyfikowanych produktów ekologicznych. Klienci Galerii Veneda znajdą też szeroki wachlarz towarów lokalnych i regionalnych oraz liczne rozwiązania w duchu zero waste, które ułatwią im robienie zakupów w sposób przyjazny dla środowiska.

________________________________________
[1] Żywność ekologiczna w Polsce, Raport 2021
[2] Tamże

Powrót