Nasze aktualności

Nasze aktualności

Jaja w słusznej sprawie i reCYCling – Outlet Park promuje zdrowie

20/11/2022

 Nasze szczecińskie centrum handlowe Outlet Park zadbało, by problematyka związana z profilaktyką w leczeniu raka wybrzmiała dostatecznie głośno. W październiku i listopadzie na terenie obiektu przeprowadzono inspirujące akcje, związane z Różowym Październikiem oraz Międzynarodowym Miesiącem Walki z Męskim Rakiem.

Październikowa akcja „Oddaj stanik do re(CYC)lingu” polegała na zbieraniu używanych biustonoszy, z zamiarem wprowadzenia ich do drugiego obiegu. Wydarzenie odbyło się w duchu zero waste, jednak przede wszystkim miało promować dobiegający końca miesiąc świadomości raka piersi.

Osoby biorące udział w akcji otrzymały krem ujędrniający do biustu, szyi i dekoltu. Kosmetyk był zarazem cegiełką, która finalnie wesprze fundację Wsparcie na Starcie oraz stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Zebrane w ten sposób środki mają pomóc w realizacji materiałów edukacyjnych dla nastolatek i zwiększyć ich świadomość w zakresie dbania o zdrowie piersi.

W pierwszy weekend listopada natomiast dla odwiedzających szczecińskie centrum handlowe przygotowano konkurs z wymownymi nagrodami, mającymi podkreślić światowy Movember. Akcja „Jaja w słusznej sprawie” przyciągnęła uwagę klientów i spełniła swój cel – było wesoło, a zarazem konstruktywnie.

Uczestnicy próbowali łapać jajka, rzucane w ich stronę przez hostessę, ale z tą trudnością, że musieli to zrobić w rękawicach bokserskich. Tutaj spryt i szybkość odgrywały ważną rolę – mówi Aleksandra Makowska z działu marketingu Outlet Park.

Dodaje, że wykorzystanie w zabawie jajek to oczywista gra skojarzeń, mająca przypomnieć o regularnych badaniach profilaktycznych wiadomej części ciała.

Chcieliśmy w ten lekki sposób nagłośnić zagadnienie i zachęcić wszystkich panów do troski o zdrowie. Wielu mężczyzn nie bada się sądząc, że badanie jest nieprzyjemne. To błąd! Wystarczy próbka krwi lub USG – mówi nasza koleżanka, apelując o niezaniedbywanie badań profilaktycznych.

Początkowa tama niepewności została szybko przełamana, a za pierwszym śmiałkiem podążyli kolejni i niebawem do stanowiska konkursowego ustawiła się kolejka. Na każdego uczestnika czekał prezent – męskie bokserki z wymownym napisem ZRÓB SOBIE DOBRZE – BADAJ SIĘ!

Powrót