Nasze aktualności

Nasze aktualności, Pozostałe

Niebieski Bieg Świadomości wystartował spod Galerii Solnej

08/05/2023

W odbywającym się 29 kwietnia Niebieskim Biegu Świadomości, którego współorganizatorem była Galeria Solna, mimo niesprzyjającej aury pogodowej wzięło udział kilkaset osób. Wydarzenie odbyło się już po raz 11. I oprócz sportowej rywalizacji miało na celu zwrócenie uwagi na problemy osób w spektrum autyzmu.

Niebieski Bieg Świadomości to najstarsze zawody biegowe organizowane w Inowrocławiu. Galeria Solna wspiera tę inicjatywę od początku swojego istnienia. To właśnie na terenie Solnej mieści się biuro zawodów oraz start biegu. Tegoroczny bieg uświetniła obecność wyjątkowego gościa. Start otworzył olimpijczyk z Rzymu z 1960 roku, utytułowany biegacz, 21-krotny reprezentant Polski, 9-krotny rekordzista kraju, 6-krotny mistrz Polski, uczestnik mistrzostw Europy w Belgradzie – Jerzy Kowalski – polski specjalista od biegów na 400 metrów.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy po raz kolejny być współorganizatorem Niebieskiego Biegu Świadomości. Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 5 km, ale sportowa rywalizacja nie odgrywała głównej roli. Celem Niebieskiego Biegu jest przede wszystkim szerzenie wiedzy o autyzmie. Jako Galeria Solna na co dzień staramy się ułatwiać osobom w spektrum autyzmu przebywanie w naszym centrum. Z myślą o nich dwa razy w tygodniu w Galerii Solnej obowiązują „Godziny Ciszy”. Nasza ochrona bezpłatnie udostępnia także zestawy SOS, które umożliwiają wyciszenie się i odcięcie od nadmiaru bodźców – dodaje Dominika Kucharska, Marketing Manager z Galerii Solnej.

Powrót