Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Pozostałe

Niemal pięć milionów klientów odwiedziło nową część Galaxy

16/02/2018

Niemal pięć milionów mieszkańców Szczecina i okolic odwiedziło rozbudowane Galaxy w ciągu trzech pierwszych miesięcy po otwarciu. Najwyższą odwiedzalność tradycyjnie odnotowano w grudniu – w tym miesiącu centrum odwiedziło blisko 1 400 000 osób, o 24% więcej niż w grudniu poprzedniego roku. Listopad zanotował rekordowy wzrost – o 30% więcej klientów w porównaniu do 2016 roku, styczeń zaś zamknął się 16% wzrostem odwiedzalności.

Nie tylko klienci doceniają atrakcyjniejszą wersję Galaxy, także branża zauważyła i doceniła zmianę – poprzedniej nocy Galaxy otrzymało nagrodę w konkursie Property Design Awards 2018.

Nowa, rozbudowana część należącego do EPP Galaxy została otwarta w połowie listopada ubiegłego roku. Znalazło się w niej 45 sklepów na łącznej powierzchni najmu 15.150 mkw. Tym samym Galaxy stało się największym centrum handlowo-rozrywkowym w regionie z powierzchnią najmu 56,600 mkw. oraz 199 sklepami, lokalami usługowymi, wyspami, kawiarniami i restauracjami oraz częścią rozrywkową.

Nasi klienci są bardzo zadowoleni z rozbudowy obiektu, czego najlepszym dowodem jest ta imponująca frekwencja – powiedział Marcin Ziółkowski, Asset Manager w EPP – Klienci Galaxy doceniają zarówno rozszerzoną ofertę zakupową, jak i nową, elegancką elewację oraz duże, przestronne witryny sklepowe odpowiadające najnowszym trendom designerskim.

Na tak dużą popularność Galaxy wpływa i to, że znalazły się tu marki, które dotychczas nie były w mieście obecne, jak długo oczekiwany w Polsce Forever 21, Aldo, Homla, Le Creuset, czy pierwszy w Polsce koncept Tefal by Home&Cook. Wśród nowych najemców znalazły się ponadto Media Expert, Way to Beauty, Go Sport, Pepco, Sephora, Rossmann,, Duka, Sony Center oraz Samsung Brand Store. Po przerwie, związanej z rozbudową Galaxy, wróciły tak lubiane przez Klientów salony flagowe Reserved, Mohito, House, Smyk i Deichmann, natomiast salon CCC przeniósł się do nowej części, zajmując dwupiętrowy lokal z wysokimi, reprezentacyjnymi witrynami oraz imponującą powierzchnią 2.267 mkw., stając się w ten sposób największym sklepem w Polsce. Na poziomie +2 na klientów czeka znana już część restauracyjna oraz nowy Calypso Fitness Club o powierzchni prawie 1600 m kw. i 9-salowe Multikino.

Powrót