Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Informacje korporacyjne

Outlet Park Szczecin najchętniej odwiedzanym outletem w Polsce

27/01/2017

Warszawa, 16 stycznia 2017 – Outlet Park Szczecin został liderem  rynku outletów działających w Polsce  – w ubiegłym roku placówkę tę odwiedziło ponad 3,5 mln klientów, o 23% więcej niż w roku 2015.

Miniony rok był dla Outlet Park Szczecin udany także pod innymi względami: w 2016 roku centrum handlowe odnotowało 29% wzrost sprzedaży w porównaniu z 2015. W rekordowym pod tym względem grudniu sprzedaż wzrosła o 10%.

Tak dobre wyniki sprzedaży to wynik stale rosnącej popularności centrum wśród klientów z całego regionu, jak również ofert przygotowywanych przez naszych obecnych najemców. To przekłada się również na zainteresowanie naszym centrum wśród nowych, nieobecnych dotąd marek – na koniec 2016, Outlet Park mógł się pochwalić 100% wynajęciem powierzchni – skomentował Mariusz Machnicki, dyrektor OPS.      

Outlet Park Szczecin jest nadal rozbudowywany. W niedawno zakończonym IV etapie o powierzchni 3 300 m² swoje placówki otworzyły: Media Expert, Fitness Klub „BeFit” oraz Dom Lekarski. Wraz z nowo oddanym budynkiem przybyło 200 dodatkowych miejsc parkingowych.  

W listopadzie rozpoczęła się budowa III części Outlet Parku, w której znajdzie się ok. 20 sklepów o łącznej powierzchni najmu 3 800 m². Poziom wynajmu III etapu rozbudowy osiągnął 50%. Przewidywany termin otwarcia to przełom III i IV kwartału 2017 roku. Po zakończeniu całości, Outlet Park Szczecin będzie jednym z największych obiektów tego typu w Polsce.

Komercjalizacją projektów zajmuje się dział wynajmu spółki Echo Investment S.A.

www.outletpark.eu

Powrót