Nasze aktualności

CSR i wolontariat, Nasze aktualności

Półkolonie z alpakami dla dzieci z Ukrainy

15/09/2022

Cudowna inicjatywa Galerii Echo, dzięki której najmłodsi przybysze z Ukrainy mogli się uśmiechnąć i poczuć bezpiecznie. Zespół naszego kieleckiego centrum handlowego, we współpracy z Fundacją Jesteśmy Blisko, zaprosił dzieci z ukraińskich rodzin na półkolonie w alpakarni i pokazał im, jak powinno wyglądać szczęśliwe dzieciństwo.

Na gości alpakarni czekała moc atrakcji, które wywołały mnóstwo radości na cały dzień.

Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Było malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe, a także zdrowe – słodkie i słone przekąski. Dzieci brały udział w licznych konkursach z nagrodami i drobnymi upominkami. Maluchy mogły podziwiać i robić sobie zdjęcia z alpakami „Tulu Tulu”. Bardzo szybko zauważyły, że ich wełna jest miękka i delikatna. Niektórzy wykazywali się śmiałością  w bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami. Największą atrakcją było karmienie zwierzaków marchewką, spacer z alpakami i opieka nad nimi – wspomina przebieg akcji Katarzyna Banaczkowska z marketingu Galerii Echo.

Dzieci mogły korzystać też z trampoliny, huśtawek, pograć w piłkę nożną i gry planszowe. Nie zabrakło poczęstunku i obiadu dla maluchów.

To był dzień pełen wrażeń, który dał  dużo radości naszym małym gościom z Ukrainy! – podsumowuje Kasia.

Powrót