Nasze aktualności

Nasze aktualności

Różowa skrzyneczka w Galerii Twierdza Zamość

14/11/2022

Galeria Twierdza w Zamościu przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Różowa Skrzyneczka”. Pod koniec października na terenie centrum handlowego urządzono zbiórkę środków higieny osobistej dla kobiet. Zebrane dary trafiły następnie do łatwo dostępnego pojemnika o charakterystycznej barwie.

Ideą inicjatywy jest zadbanie o powszechny dostęp kobiet do bezpłatnych środków higieny osobistej w przestrzeni publicznej. To przeciwdziałanie wykluczeniu menstruacyjnemu, z którym boryka się wiele pań. Podczas akcji zbierano opakowania tamponów i podpasek. Artykuły zostały umieszczone w zainstalowanej w damskiej toalecie różowej skrzyneczce.

Zebraliśmy ponad 200 rodzajów środków higienicznych. Każdy, kto aktywnie przyłączył się do akcji, otrzymywał od nas piękny wrzos w doniczce – mówi Karolina Sarnecka-Sadlak z działu marketingu Galerii Twierdza.

Przeprowadzonej pod koniec października akcji towarzyszyły prozdrowotne inicjatywy związane z dobiegającym końca miesiącem świadomości raka piersi.

W ramach Różowego Października zaprosiliśmy Amazonki Zamojskie, które prowadziły szkolenia z nauki samobadania piersi oraz udzielały porad profilaktycznych. W tym dniu można było także skorzystać z konsultacji żywieniowych dla osób z nowotworami, wykonać badania trychologiczne i uzyskać porady dotyczące skóry – dodaje Karolina.

Powrót