Nasze aktualności

Nasze aktualności

SOS dla niezwykłych klientów Galerii Solnej

13/11/2022

Prawie trzysta pozytywnych reakcji i kilkadziesiąt komentarzy w mediach społecznościowych – tak mieszkańcy Inowrocławia zareagowali na publikację Galerii Solnej o udostępnieniu klientom wyjątkowych „zestawów ratunkowych”, przygotowanych z myślą o osobach w spektrum autyzmu. Każdy z nich zawiera przedmioty, które w razie potrzeby mają pomóc w odcięciu się od bodźców zewnętrznych – słuchawki wygłuszające, koc z przyjemnej tkaniny oraz gniotki antystresowe.

Inspiracją dla tej inicjatywy było szkolenie, przeprowadzone w ubiegłym miesiącu przez Fundację SYNAPSIS. Przekazywana wiedza odnosiła się między innymi do tego jak sprawić, by przestrzeń centrów handlowych była jeszcze bardziej przyjazna dla osób wysoko wrażliwych na bodźce. Pracownikom obiektów przybliżono też zasady zachowania w kontaktach z osobami w spektrum autyzmu oraz wskazano działania, jakie można wdrożyć w obiektach handlowych.

To jednocześnie kolejna inicjatywa, wprowadzona w obiektach EPP z myślą o klientach o wysokiej wrażliwości na światło i dźwięki. Od 11 maja w naszych centrach handlowych obowiązują „Godziny ciszy”. Muzyka jest wówczas wyłączona, liczba komunikatów głosowych ograniczona, a światła – tam gdzie jest to możliwe – przygaszone.

Powrót