Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Najemcy

Szczeciński debiut marki kosmetycznej Rituals w Galaxy

18/05/2022

W należącym do EPP Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy powstał pierwszy w regionie zachodniopomorskim salon holenderskiej marki Rituals, oferującej artykuły do holistycznej pielęgnacji. Na blisko 170 mkw. klienci szczecińskiego centrum znajdą m.in. kosmetyki do ciała ze składnikami pochodzenia naturalnego oraz zapachowe produkty do domu.

Według prognoz, segment kosmetyków naturalnych w Polsce będzie wzrastał na poziomie 10% rocznie[1]. Potwierdzają to również preferencje konsumentów – aż 26% z nich coraz częściej zwraca uwagę na skład kosmetyków i wybiera naturalne produkty. Grupą, która najczęściej dokonuje takiego wyboru są przedstawiciele generacji Y[2]. Mieszkańcy Szczecina znajdą bogatą ofertę wysokiej jakości kosmetyków ze składnikami pochodzenia naturalnego w nowo otwartym sklepie Rituals w CHR Galaxy.

Rozszerzamy naszą ofertę z myślą o konsumentach, którzy chcą podejmować świadome decyzje zakupowe i wybierać marki, którym bliska jest idea zrównoważonego rozwoju. Nasz nowy najemca – Rituals – oferuje dobrej jakości produkty ze składnikami naturalnego pochodzenia i proponuje szereg rozwiązań z myślą o środowisku. Firma zobowiązała się, że do 2025 r. wprowadzi opakowania umożliwiające w 100% ponowne wykorzystanie lub nadające się do recyklingu. Cieszę się, że kolejna znana, światowa marka wybrała nasze centrum handlowe. Mam nadzieję, że sklep Rituals w Galaxy szybko zyska grono lojalnych klientów, którzy doceniają zakupy w duchu zero-waste – powiedział Marcin Ziółkowski, Asset Manager w EPP.

Marka Rituals powstała w 2000 roku w Holandii. W swojej ofercie posiada kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy czy ochrony przeciwsłonecznej oraz zapachowe produkty do domu. Nowy najemca CHR Galaxy deklaruje, że składniki pochodzenia naturalnego stanowią aż 90% składu produktów. W swojej filozofii marka podkreśla znaczenie rytuałów w codziennym życiu, a do współpracy przy tworzeniu unikatowych zapachów zaprasza mistrzów sztuki perfumiarskiej oraz specjalistów od aromaterapii.

Marka stawia sobie również ambitne cele w kwestii redukcji swojego wpływu na środowisko naturalne, pracując nad biodegradowalnymi opakowaniami oraz umożliwia zakup wymiennych wkładów. Potwierdzeniem stosowania najwyższych standardów w kwestiach społecznych i środowiskowych oraz w zakresie odpowiedzialności biznesu jest uzyskany w tym roku certyfikat BCorp.

________________________________________
[1] https://www.wiadomoscikosmetyczne.pl/artykuly/segment-kosmetykow-naturalnych-bedzie-rosl-dwucyfr,69043
[2] https://wirtualnekosmetyki.pl/-badania-rynkowe/polski-konsument-chetnie-siega-po-kosmetyki-naturalne,-kupujemy-je-glownie-w-drogeriach

Powrót