Nasze aktualności

CSR i wolontariat, Nasze aktualności

Wakacyjny wyjazd ufundowany przez Galerię Twierdza Kłodzko

03/10/2022

Wakacje we wrześniu? Dlaczego nie! Dzięki uprzejmości Galerii Twierdza Kłodzko został zorganizowany wyjazd ukraińskich dzieci do Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach. Podopieczni placówki mieli okazję zobaczyć polskie morze, a także wiele innych atrakcji.

Mali przybysze z ukraińskiego miasta Kropywnycki przebywają w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach–Zdroju od marca. Galeria Twierdza Kłodzko dołożyła starań, aby dzieciaki znalazły w Polsce odskocznię do zmartwień i poznały ofertę północnej części naszego kraju.

W wyjeździe wzięło udział 45 osób, które chętnie skorzystały z bogatego programu wycieczki. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić, jak wygląda życie wodnych stworzeń w Oceanarium. Wyprawa objęła również Park Miniatur oraz Gabinet Figur Woskowych. W planach zostały uwzględnione naturalne walory Polski, co poskutkowało odwiedzeniem Wolińskiego Parku Narodowego i zobaczeniem jeziora Turkusowego.

Wszyscy chętnie brali udział w zaproponowanych aktywnościach, jednak szczególnie ucieszyła ich możliwość wykąpania się w Bałtyku oraz zabawy na plaży. Mamy nadzieję, że pozytywne emocje i wspomnienia z tego wyjazdu zostaną z dziećmi na długo.

Powrót