Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Najemcy

Więcej męskiej mody w centrach handlowych EPP

13/01/2022

Należące do EPP centra handlowe Galeria Echo w Kielcach oraz Galeria Twierdza w Kłodzku poszerzyły swoją ofertę o skierowaną do mężczyzn polską markę odzieżową Giacomo Conti, słynącą z eleganckiego krawiectwa we włoskim stylu.

Początek roku to według ankietowanych dobry moment na rewizję garderoby i wymianę szafy – taką potrzebę deklaruje 42% Polaków[1]. Wiele osób preferuje zakupy stacjonarne, dzięki którym mają możliwość obcować z produktem i go przymierzyć[2]. Polscy konsumenci mogą już wybierać spośród oferty blisko 40 tys. sklepów z odzieżą, których pula powiększyła się tylko w 2021 roku o niemal pół tysiąca lokali[3].

– W ostatnich miesiącach 2021 roku sprzedaż detaliczna i konsumpcja rosły. Szczególnie zauważalny był wzrost sprzedaży w branży odzieżowej – w listopadzie kupowaliśmy o prawie 56% więcej niż rok wcześniej[4]. W odpowiedzi na niesłabnący popyt postanowiliśmy rozbudować ofertę dwóch centrów handlowych z naszego portfolio o nową markę oferującą modę męską – komentuje Jakub Ociepka, Asset Manager w EPP.

– Dla 40% respondentów polskie pochodzenie produktu jest ważne lub bardzo ważne podczas zakupów ubrań i akcesoriów[5]. Mając to na uwadze, postawiliśmy na sprawdzoną, polską firmę odzieżową – Giacomo Conti – dodaje Tomasz Nowakowski, Asset Manager w EPP.

Giacomo Conti łączy eleganckie krawiectwo i włoski design. Oferta marki trafi w gusta zarówno osób szukających klasycznego szyku, jak i tych, którzy preferują nowoczesny styl bazujący na najnowszych trendach prosto ze światowych wybiegów. Ubrania wyróżniają się ponadczasowym wzornictwem i wysokiej jakości tkaninami. W nowych lokalach Giacomo Conti w Galerii Echo oraz Galerii Twierdza Kłodzko klienci znajdą szeroki przekrój mody męskiej – garnitury, koszule, swetry, kamizelki, spodnie, okrycia wierzchnie, a także stylowe dodatki, np. krawaty, paski, spinki do mankietów czy skórzane obuwie.

Galeria Echo w Kielcach, największe centrum handlowe w regionie świętokrzyskim, stanowi jedną z kluczowych nieruchomości w portfelu EPP. Inwestycja o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 71 500 mkw. mieści ok. 250 sklepów popularnych polskich i światowych marek oraz punktów usługowych, nowoczesne kino, studio fitness i kręgielnię. Dogodne położenie w pobliżu centrum miasta, niedaleko licznych osiedli mieszkaniowych oraz kampusów uniwersyteckich, gwarantuje dostępność galerii zarówno dla klientów poruszających się pieszo, jak i transportem publicznym, rowerem czy własnym samochodem. Wizytówką obiektu jest również wielopoziomowy parking na blisko 2 000 miejsc. Zastosowano w nim system kierowania pojazdów do wolnych stanowisk oraz specjalną funkcję przypominania o miejscu zaparkowania pojazdu.

Funkcjonująca od 2009 roku Galeria Twierdza Kłodzko to ulubione miejsce robienia zakupów dla mieszkańców miasta i regionu. Centrum o powierzchni handlowej wynoszącej 30 000 mkw. składa się z dwóch obiektów – galerii z hipermarketem Carrefour i strefą restauracyjną oraz parku handlowego z kinem Cinema3D. Działa w nim ponad 70 sklepów, w tym salony H&M i Reserved, oraz restauracje, punkty usługowe i rozrywkowe. Galeria, którą wyróżnia dogodne położenie w pobliżu północnej obwodnicy Kłodzka, dysponuje łącznie 1 200 miejscami parkingowymi.

________________________________________
[1] https://www.rp.pl/handel/art19114841-rosnie-sprzedaz-odziezy-ale-jest-gorzej-niz-przed-pandemia
[2] https://arc.com.pl/shopping-online-jak-polacy-kupuja-odziez-i-obuwie-podczas-pandemii/
[3] https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/8313424,handel-sklepy-z-odzieza-moda.html
[4] https://www.dlahandlu.pl/detal-hurt/wiadomosci/sprzedaz-detaliczna-w-gore-o-12-1-proc-ubrania-i-meble-liderami-wzrostow,104458.html
[5] https://polskiekupujeto.pl/blog/pochodzenie-produktu-a-decyzje-zakupowe/

Powrót