Nasze aktualności

CSR i wolontariat, Nasze aktualności

Wzorowe szkolenie Wzorcowni

14/03/2023

Zespół z Wzorcowni aktywnie zaangażował się w pomoc i poszerzanie swojej świadomości o osobach, które potrzebują naszej szczególnej uwagi. Włocławscy pracownicy przeszli szkolenie z zakresu postępowania z osobami autystycznymi oraz zespołem Aspergera. Za ich przeszkolenie odpowiadała Ewa Fol – dyrektorka Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku.

Zespół z Włocławka od wielu lat współpracuje z miejscowym zespołem szkół integracyjnych. Wspólnie organizują akcje przypominające o Światowym Dniu Świadomości Autyzmu i osobach z zespołem Aspergera. W ramach tych działań dyrektorka placówki zorganizowała szkolenie przybliżające zasady postępowania z osobami dotkniętymi tymi zaburzeniami.

Zajęcia były bardzo interesujące, a my otrzymaliśmy bardzo dużą pigułkę wiedzy. W naszych głowach pozostał wielki szacunek i respekt do osób ze spektrum autyzmu oraz do osób, które muszą na co dzień zajmować i opiekować się takimi ludźmi – mówi Jarosław Samojłowicz, manager ds. marketingu we Wzorcowni.

Teraz oprócz znajdującego się w centrum zestawu pomocowego dla osób wysoko wrażliwych, pracownicy będą również przygotowani na postępowanie z nimi w różnych sytuacjach. Cieszymy się, że zespół Wzorcowni angażuje się w te działania i dzięki temu może nieść pomoc osobom autystycznym, a także ich opiekunom.

Szkolenie to tylko część wszystkich podejmowanych działań. Już niedługo, jak co roku, Wzorcownia rozświetli się na niebiesko w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji odbędzie się również wystawa dzieł stworzonych przez dzieci autystyczne, porady dla ich rodziców oraz różne atrakcje dla gości centrum handlowego.

Powrót