Informacje dla mediów

Informacje dla mediów, Informacje korporacyjne

Wzrost obrotów i odwiedzających w Outlet Park Szczecin

28/02/2018

Po rozbudowie Outlet Szczecin Park przyciąga jeszcze więcej klientów. Od września ubiegłego roku powiększone centrum handlowe odwiedziło ponad 1,5 miliona osób. Wzrost odwiedzalności wyniósł 10% w skali roku. Ponadto odwiedzający robią coraz większe zakupy – obroty za ostatnie pięć miesięcy wzrosły o 25%.

Niektóre miesiące, takie jak wrzesień, w którym otworzono rozbudowaną część, czy listopad i grudzień cieszyły się ponad 30% wzrostem obrotów, odpowiednio – wrzesień o 38%, listopad o 31%, grudzień o 30%. Równolegle do obrotów rosła odwiedzalność o średnio 10% miesięcznie.

– Szczecin jest bardzo atrakcyjnym rynkiem. W 2017 roku powiększyliśmy tu dwa centra handlowe – Galaxy i Outlet Park Szczecin. Obydwa zyskały nowe przestrzenie i nowych najemców, co wpłynęło na większą odwiedzalność i obroty. Outlet Park Szczecin pozyskał aż 21 nowych najemców dla swojej nowej części. Wzbogaciliśmy ofertę m.in. o takie znakomite marki jak: Tru Trussardi, Guess, Pierre Cardin i wiele innych – mówi Marcin Ziółkowski, Asset Manager w EPP. – Sukces Outlet Park Szczecin jest wynikiem długich analiz i rozmów z najemcami, którzy mieli wpływ na rozbudowę całego centrum handlowego. Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym klientom tak bogatą i zróżnicowaną ofertę, po przystępnych cenach.

Należący do EPP Outlet Park w Szczecinie to największe i jedyne centrum wyprzedażowe w regionie zachodniopomorskim, zlokalizowane na szczecińskim Prawobrzeżu. Oferuje markowe produkty o 30 do 70 procent taniej od cen w regularnych sklepach. Dodatkowym atutem inwestycji jest 7-salowe kino Helios i część obiektu, w której mieści się Smyk Mega Store i supermarket Piotr i Paweł. Obecnie, po rozbudowie, w Outlet Park Szczecin znajduje się 120 sklepów i 1200 miejsc parkingowych.

W strefie outletowej dostępne są produkty takich marek, jak m.in.: Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Reserved, Mohito, Cropp, House, Diverse, Simple, Monnari, Molton, Maxima, Unisono, Vero Moda, Italian Fashion, Kazar, Badura, Gino Rossi, CCC, Ecco, Mc Arthur, 4f, Nike, Puma, Reebok, Adidas, New Balance, Hi-Tec, Martes Sport, Mountain Warehuse, Salomon, Vistula, Wólczanka, Vesari, Bytom, Lavard, Giacomo Conti, Lancerto, Bruno Zinger, Kubenz, Pako Lorente, Jack Jones, Lee Wrangler, Big Star, Lee Cooper, Levis, Cross Jeans, Wittchen, Ochnik, Hebe, Świat Zabawek i wiele innych.

Powrót